KONST / Litografier / Färglitografi 7437419
*
nr 743 7419
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström (1925-2008), 105/200, bladets mått: 74 x 57
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
5.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:22:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 20:32:46
1
1.000 kr
20/2 19:58:56
2
1.500 kr
24/2 18:46:10
3
3.000 kr
26/2 20:54:16
4
2.000 kr
26/2 20:55:38
4
2.500 kr
26/2 20:56:54
4
3.000 kr
26/2 21:00:37
4
3.500 kr
27/2 18:48:27
3
4.000 kr
27/2 18:50:17
4
4.100 kr
27/2 19:01:39
3
5.200 kr
27/2 19:03:46
4
4.500 kr
27/2 19:08:50
4
5.000 kr
27/2 19:09:17
4
5.300 kr
27/2 19:15:17
3
Vinnande bud
27/2 19:17:08
4
5.500 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Bengt Lindström
nr 743 7419
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström (1925-2008), 105/200, bladets mått: 74 x 57
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 5.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 20:32:46 | 1 | 1.000 kr |
| 20/2 19:58:56 | 2 | 1.500 kr |
| 24/2 18:46:10 | 3 | 3.000 kr |
| 26/2 20:54:16 | 4 | 2.000 kr |
| 26/2 20:55:38 | 4 | 2.500 kr |
| 26/2 20:56:54 | 4 | 3.000 kr |
| 26/2 21:00:37 | 4 | 3.500 kr |
| 27/2 18:48:27 | 3 | 4.000 kr |
| 27/2 18:50:17 | 4 | 4.100 kr |
| 27/2 19:01:39 | 3 | 5.200 kr |
| 27/2 19:03:46 | 4 | 4.500 kr |
| 27/2 19:08:50 | 4 | 5.000 kr |
| 27/2 19:09:17 | 4 | 5.300 kr |
| 27/2 19:15:17 | 3 | Vinnande bud |
| 27/2 19:17:08 | 4 | 5.500 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



